Praėjęs penktadienis, birželio 20-oji, tapo itin nesėkminga diena dviem Lietuvos kariuomenės atstovams. Pareigūnai skirtinguose Lietuvos regionuose užfiksavo du eismo įvykius, kuriuos ne tarnybos metu sukėlė neblaivūs kariai. Vienu atveju pradėtas ikiteisminis tyrimas, kitu – administracinė teisena.
Kauno rajone – nuo kelio nuskriejusi girta kariuomenės gydytoja
Rimtesnių nemalonumų sulauks 1970 m. gimusi Lietuvos kariuomenės gydytoja. Apie 22 val. Kauno rajone, Virbališkių kaime (kelio Kaunas – Zapyškis – Šakiai 11-ame kilometre), jos vairuojamas automobilis „Toyota Camry“ nuvažiavo nuo kelio.
Alkoholio matuoklio rodmenys: Vairuotojai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,79 promilės.
Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, tačiau buvo apgadinta transporto priemonė. Kadangi viršyta baudžiamąją atsakomybę lemianti 1,5 promilės riba, moters atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281-1 str. 1 d. Už tai gresia ne tik bauda ar teisių atėmimas, bet ir baudžiamoji atsakomybė bei galima laisvės atėmimo bausmė.
Panevėžyje – jauno kario sukelta avarija žiedinėje sankryžoje
Kiek anksčiau tą pačią dieną, apie 6 val. 35 min., incidentas užfiksuotas Panevėžyje, Žiedo gatvėje. Čia ne tarnybos metu prie vairo sėdęs 1997 m. gimęs Lietuvos kariuomenės karys, vairuodamas „BMW“, nepasirinko saugaus važiavimo būdo.
Įvažiuodamas į žiedinę sankryžą, jis nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Volvo S80“, kurį vairavo 1976 m. gimęs vyras, ir su juo susidūrė.
-
Nustatytas girtumas: Kario kraujyje rasta 1,38 promilės alkoholio (lengvas girtumo laipsnis).
-
Pasekmės: Kadangi girtumas neviršijo 1,5 promilės, vairuotojui išvengti baudžiamosios bylos pavyko, tačiau pradėta administracinio nusižengimo teisena pagal LR ANK 423 str. 3 d.
Abiem kariams gresia ne tik įstatymuose numatytos nuobaudos (teisių praradimas, piniginės baudos ar teistumas), bet ir rimti nemalonumai tarnyboje, kadangi Lietuvos kariuomenė tradiciškai itin griežtai vertina karių elgesį, žeminantį institucijos vardą.

